ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 15811003
nr 1581 1003
Gregory Robinson
(1876-1967), Storbritannien
Gregory Robinson (1876-1967), Great Britain. Bärgningen av "HMS Howe" i Ferrol, Spanien 1893 under ledning av kapten Wilhelm Edlind, Neptunbolaget (Neptune Salvage Company). Signed, Ferral -93. Akvarell och täckvitt, Image dimensions: 25, 5x53 cm, outer dimensions including frame: 46x75 cm,
WATERCOLOUR, Bärgningen av "HMS Howe" i Ferrol, Spanien 1893 under ledning av kapten Wilhelm Edlind, Neptunbolaget (Neptune Salvage Company). Signerad, Ferral -93. Akvarell och täckvitt, bildmått: 25,5x53 cm, yttermått inklusive ram: 46x75 cm
Gregory Robinson, painter born 1876, dead 1967.
1500
SEK 1000
Monday November 27 2023
at 18:23:37
26/11 10:25:18